Jak si vytvořit osobitý styl?

06.06.2020

Nezáleží na tom, kterou módní ikonou se inspirujete, tady totiž nejde o ni, ale o vás. 

Jak si najít ten svůj osobitý styl?

1) Co sluší vašim křivkám

První krok a hned ten nejdůležitější ze všeho. Sluší vám spíše šaty na tělo, áčkový střih, vysoké kalhoty do pasu, nebo midi sukně? To vám prozradí vaše postava. Samy v zrcadle to poznáme jen těžko, ale o dost lépe to jde například z fotek. Zkuste se vyfotit v pár základních věcech, co nejraději nosíte, a pak i v těch, které máte pocit, že vám tolik nesluší. Vyjde vám z toho styl oblečení, kterého by jste se měla držet. Pokud se inspirujete slavnými osobnostmi, vyberte si tu, která má postavu nejvíce podobnou té vaší. 

2) Kousek, který vás charakterizuje

Osobitý styl může dodat make-up, doplněk, či přímo kus oblečení. Někdo nedá dopustit na červenou rtěnku, někdo zase na zářivou hřívu, další má své typické brýle a mikádo. Jaký kousek charakterizuje vás? Může to být cokoliv....

3) Investujte do kousků, které budete dlouho nosit

Osobitý styl je takový, který se příliš nemění, a tak své oblíbené kousky můžete nosit roky a roky. Neznamená to nudu, ale jistou stylovou konzistenci. Skvělým trikem, jak zjistit, co vlastně nejvíce nosíte, je si během jednoho měsíce dávat věci, které právě nejvíce nosíte, na jeden oddělený věšák. Na konci se na něj můžete podívat a vydedukovat, jaké jsou stavební kameny šatníku, a do těch investovat.

4) Vytvořte si inspiraci

Zkuste si vedle sebe nashromáždit všechny looky, které milujete. Ale předtím, než se vrhnete na nůžky a lepidlo, vyzkoušejte online verzi - Pinterest. Pokud tuto sociální síť neznáte, tak si ji zaručeně rychle zamilujete. Ukládat si můžete taky outfity z Instagramu pomocí záložek nebo print screenu obrazovky a snadno se k nim vracet zpátky.

5) Není potřeba vždy kopírovat

Pokud zrovna toto léto poletí animované postavičky Mickey a jeho kamarádi (jakože poletí) a vám to přijde "mimo" nekupujte si to. Nebudete se v tom stejně cítit dobře a zůstane vám v šatníku viset další kus oblečení.

Dejte na to, jak se v kterém kousku oblečení cítíte, pokud se cítíte dobře, uvolněně, šťastně, budete tak i vypadat.

6) Najděte barvy, které vám sluší

Nejen silueta je důležitá. Barvy jsou hned v těsném závěsu. Můžete si na toto téma přečíst milion článků a zkusit vydedukovat, jaký jste barevný typ, nebo si zkrátka vezměte k sobě pár druhů oblečení v různých barvách a na pomoc přivolejte kamarádku, rodinu, či minimálně foťák, který nikdy nelže. Zjistíte tak, které barvy vás rozzáří a které z vás udělají šedou myš..

7) Ukliďte si v šatníku

Klíčem k osobitému stylu je uklizený a uspořádaný šatník. Při vytváření vaší hlavní části šatníku, aneb té, kterou nosíte napříč sezonami (trika, džíny), byste měly myslet na to, že by neměla přesáhnout více než 50 kusů oblečení. Po tomto magickém čísle už se ve vašem šatníku totiž začínáte ztrácet. Pamatujte na základní pravidlo, že oblečení, které rok neoblečete, už nejspíš neoblečete nikdy a je na čase se s ním rozloučit.

8) Zachrání vás klasika

V žádném šatníku ženy by neměly chybět základní prvky oblečení a těmi bezesporu jsou skvěle padnoucí koktejlky, skvěle padnoucí džíny, bílá a černá košile krásně vypasovaná, vypasované elegantní sako. Pokud toto máte, nezaskočí vás žádná nečekaná pozvánka na nóbl akci či večeři při svíčkách. Toto oblečení totiž nikdy nezklame. Vy se v něm budete cítit dobře a pokaždé ho můžete ozvláštnit jiným doplňkem. Nikdy tak nebudete vypadat úplně stejně.